Korzyści treningu EMS

EMS technologia elektrostymulacji mięśni polegająca na wywoływaniu skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Impulsy są generowane przez urządzenie i dostarczane przez elektrody do mięśni powodując ich kurczenie.

Podczas treningu EMS impulsy docierają nawet do mięśni głębokich aktywując większą ilość włókien niż trening na siłowni. Technologia EMS daje wielkie korzyści w zaledwie 20 minut, a trening dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczy!

Trening EMS jest wykorzystywany do wzmacniania mięśni, pozwala uzyskać masę mięśniową i zmniejszyć tkankę tłuszczową. Ponadto nie przeciąża stawów i minimalizuje ryzyko kontuzji.

Korzyści treningu EMS:
 • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU
  Przy odpowiedniej intensywności i jednoczesnej pracy 90% mięśni trening zajmie Ci ok. 20 minut. Aby osiągnąć dobre rezultaty wystarczą 2 treningi w tygodniu. Na pierwsze efekty możemy liczyć po 6 tygodniach stosowania treningów EMS.
 • BEZPIECZNY TRENING – BEZ OBCIĄŻEŃ DLA STAWÓW
  Osoby z problemami stawów czy kręgosłupa mogą, a nawet powinny korzystać z EMS! W metodzie tej nie występują nadmierne przeciążenia stawów, trening poprawia ukrwienie i wzmacnia również mięśnie głębokie, co można poczuć już po pierwszej sesji.
 • REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ
  Sam fakt, że organizm podczas treningu EMS zachowuje się jak podczas treningu na siłowni powoduje szereg zmian w organizmie przyczyniających się do zmniejszania tkanki tłuszczowej w organizmie.
 • BUDOWA MASY MIĘŚNIOWEJ
  Bezpośrednio podany do mięśni bodziec sprawia, że odpowiedź organizmu jest niemal natychmiastowa. Intensywność impulsu powoduje, że skurcz mięśni jest bardzo silny, dzięki czemu organizm stara się szybko zregenerować i odbudować masę mięśniową z nadwyżką, w celu przygotowania się na kolejne wyzwania.
 • ENERGIA I MOTYWACJA
  Kto skorzystał z treningu EMS choć raz, ten wie jak dużo pozytywnej energii daje to uczucie. Trening całego ciała w przeciągu 20 minut daje motywację do kontynuowania przygody z EMS. Zaangażowanie trenera i systematyczność ćwiczącego, to klucz do szybkich efektów!
 • WALKA Z CELLULITEM
  Trening EMS to skuteczna metoda na redukcję cellulitu. Impulsy elektryczne powodują lepsze ukrwienie podskórne, rozbijają tłuszcz i zwiększają elastyczność tkanki łącznej. W efekcie skóra jest bardziej jędrna i gładka.
 • POMAGA W WALCE Z BÓLEM PLECÓW ORAZ OSTEOPOROZĄ
  Trening EMS działa zarówno terapeutycznie jak i prewencyjnie. Pobudza do pracy mięśnie głębokie, które podczas tradycyjnych ćwiczeń trzeba poddać specjalnym ćwiczeniom, aby je aktywować. Mięśnie głębokie są odpowiedzialne m.in. za stabilizację kręgosłupa, który z łatwością zostaje wzmocniony, co prowadzi do uśmierzenia bólu pleców. W przypadku osteoporozy mocne mięśnie głębokie działają niczym gorset i podtrzymują szkielet oraz chronią go.
 • REHABILITACJA
  Trening EMS pozwala w krótkim czasie osiągnąć pełną sprawność po kontuzji. Niezależnie czy dochodzisz do siebie po przebytym urazie czy też miałeś w ostatnim czasie operację na kręgosłup, biodro czy kolano, trening EMS pozwoli Ci szybko powrócić do formy.
 • IDEALNY RÓWNIEŻ DLA OSÓB STARSZYCH
  Osoby starsze niestety padają ofiarą atrofii mięśniowej, czyli zanikowi mięśni. Schorzenie to przyczynia się często do bólu w kolanach, plecach, łokciach, a przy osteoporozie podatności na łamanie się kości. Wyklucza to często treningi z obciążeniem na siłowni. Na ratunek przychodzi EMS, który nie obciąża organizmu, wzmacnia mięśnie i hamuje proces atrofii, dzięki czemu uśmierza ból i pomaga utrzymać ciało w zdrowiu.